4 miejsca wolne na szkolenie IPMA STUDENT

4 miejsca wolne na szkolenie IPMA STUDENT

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów czterech ostatnich semestrów studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej.

Warunkiem udziału jest wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego dla studenta/studentki_ZPU3  w terminie do 11.02.2022 r.

Studenci OIZ!!!
Rusza rekrutacja na bezpłatne szkolenie  IPMA STUDENT.

Zajęcia odbędą się w formie on-line na platformie MS TEAMS, zgodnie z następującym harmonogramem:

Edycja 1
17.02.2022 r. (czwartek) godz. 9-13
18.02.2022 r. (piątek) godz. 9-13
19.02.2022 r. (sobota) godz. 9-13:45
21.02.2022 r. (poniedziałek) godz. 9-13
22.02.2022 r. (wtorek) godz. 9-13
23.02.2022 r. (środa) godz. 9-13
24.02.2022 r. (czwartek) godz. 9-13

Egzamin IPMA STUDENT będzie przeprowadzony w osobnym terminie, ustalonym z uczestnikami szkolenia. Czas egzaminu to 100 minut, przeprowadzany jest na platformie Moodle.

1. Wprowadzenie do zarządzania projektami – model kompetencji IPMA®
2. Projekty, programy, portfele
3. Struktura zarządzania projektem – główni uczestnicy, ich role i odpowiedzialności
4. Warunki skutecznego zarządzania projektami · Typy struktur organizacyjnych · Pozycja kierownika projektu w różnych wariantach struktury
5. Kontekst projektu · Otoczenie wewnętrzne i zewnętrzne · Interesariusze projektu – ich role, oddziaływanie i strategie współpracy · Plan komunikacji w praktyce
6. Wymagania projektu
7. Identyfikacja i uzgodnienie celów projektu · Złoty trójkąt celów projektu · Strategia realizacji, czyli macierz kompromisów projektowych · Rodzaje celów, ich funkcje oraz zasady ich określania
8. Cykl życia projektu · Formuła realizacji projektu · Model fazowy projektu
9. Definiowanie zakresu projektu – tworzenie struktury podziału prac
10. Macierz odpowiedzialności
11. Harmonogramowanie projektu przy wykorzystaniu metody ścieżki krytycznej
12. Rezerwa czasu (bufory projektu) – sposób wyznaczania i zarządzania rezerwą
13. Metody skracania czasu trwania projektu
14. Podstawy planowania kosztów w projekcie · Struktury i rodzaje kosztów w projekcie · Miejsca powstawania kosztów · Metody szacowania kosztów
15. Wprowadzenie do Metody Wartości Wypracowanej (EVM)
16. Zarządzanie zespołem · Budowa zespołu · Podział ról kierowniczych · Rozwój zespołu projektowego
17. Zaangażowanie i motywacja członków zespołu projektowego
18. Pojęcie i rola komunikacji podczas realizacji projektu

Zajęcia poprowadzi p. Marcin Opas, doświadczony menedżer, konsultant i trener biznesu, głównie w obszarze zarządzania. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, certyfikowany Dyrektor Portfela projektów IPMA na poziomie Aasesor IPMA Polish Excellence Award, a także abiturient Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.