Marek Sobieraj, Prezes Zarządu, LUMILEDS Poland S.A. w Pabianicach

Marek Sobieraj

Prezes Zarządu Lumileds Poland S.A. w Pabianicach

Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Ukończył również studia Executive MBA na Uniwersytetach Towson i Baltimore oraz studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiał jako programista obrabiarek sterowanych numerycznie w Fabryce Urządzeń Mechanicznych PONAR Pabianice.

Od  1994  roku  związany  z  przemysłem  oświetleniowym i Pabianicką Fabryką Żarówek POLAM, w której zdobywał doświadczenie na poszczególnych szczeblach kariery zawodowej. Od roku 1996 aktywnie uczestniczył i wspierał transformację firmy na kolejnych etapach jej rozwoju w ramach koncernu Philips.

W roku 2003 objął funkcję Dyrektora Zakładu Żarówek Samochodowych, a od roku 2009 sprawował funkcję Dyrektora Generalnego Centrum Biznesowego Automotive strukturach Philips Lighting Poland S.A. oddział Pabianice.

Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Lumileds Poland S.A. w Pabianicach, realizując wspólnie z zespołem zarządzającym i całą załogą, ambitną wizję rozwoju firmy jako zintegrowanego centrum biznesowego, obejmującego zakresem swojego działania: procesy badań i rozwoju, regularnie wprowadzanych na rynek innowacyjnych produktów w markach Philips, Narva i Lumileds, zautomatyzowane procesy produkcyjne cyfrowych oraz konwencjonalnych źródeł światła , kompleksowe procesy pakowania oraz globalne procesy dystrybucyjne.

Lumileds

Lumileds